Viete, čo je skyn cycling? Alebo ako na dokonalú pleť za štyri dni

Každá žena má vekom zaužívané určité rituály a rutiny, ktorých sa drží. Nie vždy sú však pre jej pleť najlepšie a niekedy sa stáva, že to, čo dlhé roky fungovalo, zo dňa na deň prestane fungovať. Máme pre vás dobrú správu – na vzostupe je nový trend starostlivosti o pleť. V nasledujúcom článku sa o ňom dočítate viac!

Viete, čo je skyn cycling? Alebo ako na dokonalú pleť za štyri dni
(zdroj: unsplash.com)

Každé štyri dni niečo iné

Používanie príliš veľkého množstva prípravkov na starostlivosť o pleť môže byť skôr na škodu. Vrstvenie je dobré možno v móde, ale určite nie na pokožke. Skyn cycling, ktorý sa stáva hitom sociálnych sietí, spočíva v strategickej metóde nočnej starostlivosti o pleť, pri ktorej každé 4 dni cyklicky používate určité produkty starostlivosti o pleť. To znamená, že raz za 4 dni na svoju pleť aplikujete iný prípravok.

Zvyšujete tolerantnosť svojej pokožky

Takáto starostlivosť má podporiť zdravú regeneráciu pokožky. Jej najväčšou výhodou je to, že vaša pleť vďaka nej bude oveľa lepšie znášať rôzne zložky a aktívne látky, ktoré na ňu aplikujete. Kľúčom pri tejto metóde je však trpezlivosť. Zdravšia, žiarivejšia a hladšia pleť vyžaduje čas – nezískate ju z noci na ráno. Mnohí dermatológovia uvádzajú, že prvé výsledky sa dajú pozorovať už po dvoch cykloch takejto starostlivosti. A ako konkrétne na to?

Dôležité je pravidelné opakovanie

Prvú noc si pleť vyčistite jemným čistiacim prípravkom a potom ju zbavte všetkých odumretých buniek pomocou vhodného peelingu. Nasleduje hydratačný krém, a to je na prvú fázu cyklu všetko. Druhú noc začnite s vyčistením pleti a jej vysušením, potom naneste na tvár retinol a opäť trochu hydratačného krému. Počas tretej a štvrtej noci by si mala pleť trochu oddýchnuť a regenerovať sa, preto ju stačí len vyčistiť a použiť hydratačný krém. Ak by bola stále príliš suchá, aplikujte aj trochu kyseliny hyalurónovej. Celý tento cyklus sa pravidelne opakuje a vy vďaka nemu vyťažíte z produktov maximum, aj vďaka tomu, že im dáte dostatok času na to, aby zaúčinkovali. Je vhodný aj pre staršiu a zrelšiu pleť.