Ako vyzerať dobre aj na dovolenke – tipy a triky na sexi dovolenkový look

Chystáte sa na prvú dovolenku so svojím partnerom? Možno už ani nie je prvá, ale desiata a (nielen) kvôli chlapom chceme vyzerať dobre vždy. Ako teda spojiť ležérny dovolenkový štýl s naozaj zvodným lookom? Dozviete sa to v nasledujúcom článku!

Ako vyzerať dobre aj na dovolenke – tipy a triky na sexi dovolenkový look
(zdroj: unsplash.com)

Depilujte sa ešte doma

Bod číslo jeden na dovolenke (alebo lepšie povedané pred dovolenkou) je určite zbaviť sa všetkých prebytočných chĺpkov. Z podpazušia a z nôh by určite mali zmiznúť stopy po každom čiernom chĺpku – v rozkroku máte už na výber, či pôjdete dohladka alebo ochlpenie iba upravíte do vybraného tvaru. A prečo hovoríme o holení, ktoré je bežnou súčasťou hygieny aj bez dovolenky? Pretože na dovolenku pravdepodobne nejdete na jeden deň a holenie by malo byť natoľko dôkladné, aby vydržalo čo najdlhšie. Žiletka vám preto v tomto prípade extra službu neurobí – už na druhý oddychový deň po nej budete musieť siahnuť znova. Radšej si pred odchodom skočte na vosk a hoci to možno bude dosť bolieť, na celé dva týždne máte od chĺpkov pokoj.

Namiesto líčenia len pár úprav

Pri vode a na slnku dostane vaša pokožka dosť zabrať. Aby ostala na dotyk stále príjemná a lákavá, ešte pred odchodom si doma spravte peeling, nezabudnite si ošúchať päty a pridajte aj pravidelný náter krému. Pokožku zavlažujte a zvláčňujte aj na dovolenke. Snažte sa hlavne ochrániť pred spálením, pretože to okrem začervenania vašu pokožku zošúpe, a to určite dobre nevyzerá. Opaľujte sa preto s rozumom. Čo sa týka úpravy tváre, určite nie je namieste každý deň sa na dovolenke líčiť. Okrem toho, že to zaťažuje pokožku, na ostrom slnku to ani nevyzerá dobre, pretože sa začnete lesknúť a v tom horšom prípade sa vám mejkap začne oberať. Stavte skôr na upravené obočie, ktoré by malo mať akú-takú farbu, aby vyniklo. Mihalnice by ste si mali vytočiť klieštikmi, prípadne nechať napustiť farbou či nalepiť si 3D mihalnice, ktoré už dnes vyzerajú celkom prirodzene.

Vlasová kozmetika by mala byť kvalitná

Nie nadarmo sa vlasy označujú za korunu krásy. Nemali by ste ich vyradiť z celkovej úpravy, pretože slnko, voda a mierny vietor robia svoje. Mali by vyzerať dobre aj po prirodzenom vysušení, preto si nenechávajte pred dovolenkou robiť žiadny zložitý strih. Dajte si len skrátiť konce, upraviť ofinu a pramene okolo tváre. Je dobré používať aj kvalitnú vlasovú kozmetiku, aby boli vaše vlasy na dovolenkovú záťaž pripravené – hodiť sa vám na to možno bude hairburst zľava, aby ste nakúpili lacnejšie.

Dôležitou súčasťou upraveného a zvodného štýlu je určite aj vôňa. K vode žiadne ťažké parfumy nepotrebujete, staviť môžete aj na osviežujúce pleťové vody a večer zvoľte nejaký ľahký ovocný parfum. Na nákup letných parfumov môžete zasa využiť zľavové kódy do eshopu Notino. A ak si potrebujete ešte dokúpiť plavky, plážovú obuv alebo akúkoľvek vec, ktorá vám na dovolenku ešte chýba, využite aj zľavy na www.kuponyzdarma.sk.