Zdá sa vám, že vám pomaly rastú vlasy? Tu sú tipy, ako to urýchliť!

Husté a zdravé vlasy = sen každej ženy. Realita je však častokrát iná a v bežnom živote sa stretávame s rôznymi problémami a zdravotnými potiažami. Vypadávanie vlasov má mnoho príčin, ale sú aj tipy a metódy, ktorými tomu môžete predchádzať. Aké? Tu sú naše rady a odporúčania!

Zdá sa vám, že vám pomaly rastú vlasy? Tu sú tipy, ako to urýchliť!
(zdroj: unsplash.com)

Nesprávna starostlivosť narobí najviac škody

Rast vlasov je individuálny. Vo všeobecnosti vám vlasy vyrastú o 1 až 1,5 cm za mesiac. Za rok by vám teda mali narásť o 12 až 15 centimetrov. Na tento rast však môže vplývať viacero faktorov, ako genetické predispozície, hormonálna nerovnováha, vek, strava a celkový zdravotný stav.

Vypadávanie vlasov vám môžu spôsobovať aj rôzne lieky. Sú to napríklad antidepresíva, chemoterapeutiká a lieky na krvný tlak, ktoré majú ako vedľajší účinok stratu vlasov. Na druhej strane, aj nesprávna starostlivosť o vlasy vám môže viac uškodiť, ako pomôcť. Ide najmä o časté žehlenie vlasov, používanie chemických prípravkov, farbenie, onduláciu alebo ťahanie vlasov do tesných účesov.

Ak chcete podporiť rast svojich vlasov, je to kombinácia viacerých faktorov. V prvom rade správna starostlivosť a používanie vhodných prípravkov. Potrebné je aj konzumovať vyváženú stravu bohatú na vitamíny a minerály. Vlasové vitamíny si môžete dopĺňať aj výživovými doplnkami, ktoré výhodnejšie kúpite aj z pohodlia domova vďaka Dr. Max zľavovému kupónu.

Rast podporujú esenciálne oleje

V rámci stravy by ste pre dobro vlasov mali do stravy zahrnúť najmä vitamíny A, B, C a E. Tiež sa odporúča konzumovať potraviny bohaté na bielkoviny, ako sú napríklad ryby, strukoviny, vajcia a ovocie. Dobrým pomocníkom je aj zinok.

Ak si budete niekoľko minút denne masírovať pokožku hlavy, stimulujete tým vlasové folikuly. Rast vlasov môžete podporiť aj esenciálnymi olejmi, ako je napríklad levanduľový alebo rozmarínový. Nezabudnite ich však riediť, a to tak, že ich budete pridávať do rastlinných olejov.

Používajte vlasové produkty šetrné k pokožke hlavy – mali by obsahovať prírodné zložky bez chémie. Odporúča sa tiež nakupovať profesionálnu vlasovú kozmetiku, nie tú z drogérie. Využite na jej nákup napríklad Notino zľavový kód, vďaka ktorému môžete nakúpiť výhodne a kvalitne.

Vyskúšajte ocot

Vypadávanie vlasov ovplyvňuje aj stres. Ak ho máte v živote príliš, je dobré zaradiť do dennej rutiny meditáciu, jogu alebo pravidelné cvičenie. Pre krásne vlasy je totiž dôležitá aj psychická pohoda. Všetko náčinie aj oblečenie na cvičenie môžete výhodne kúpiť aj na https://www.kuponyzdarma.sk/.

Na záver ešte jeden tip: skúste si vlasy zmyť vodou zmiešanou s jablčným octom. Najprv si ich klasicky umyte šampónom a potom šampón prekryte octovým zmytím. Nebojte sa ani výrazného octového zápachu, radšej si vlasy po zmytí touto vodou ešte párkrát opláchnite čistou vodou.

Podobne, ako ocot, pôsobí aj ricínový olej, ktorý ale treba najprv zohriať. Naneste ho a jemne rozmasírujte po pokožke hlavy, najlepšie na noc. Ráno potom vlasy klasicky umyte šampónom.