Horoskopom sa dá riadiť aj pri zariaďovaní. Viete, aké kvety sa hodia k vášmu znameniu?

Ak si do svojho príbytku vyberiete kvety, ktoré sa vám nielen páčia, ale aj hodia, váš dom alebo byt môžu byť v mihu sekundy úplne iný. Napríklad výberom kvetov podľa znamenia môžete dosiahnuť dokonalý výsledok.

Horoskopom sa dá riadiť aj pri zariaďovaní. Viete, aké kvety sa hodia k vášmu znameniu?
(zdroj: unsplash.com)

Na pestovanie nenáročné

Baran je napríklad známy svojou nezávislou povahou, preto by mal mať vo svojom okolí kvety, ktoré si nevyžadujú priveľa starostlivosti. Napríklad sukulenty. Býka zasa radosťou naplní rastlina s jednoduchým pestovaním, ktorá sa hodí na balkón aj do interiéru. Ideálne filodendron. Blíženci sú náročnejší – potešia sa brečtanu, pretože ten vynikne aj v závesných košoch, čo v sebe odzrkadľuje vzdušnú podstatu tohto znamenia.

Rak je za rodinu, lev za exotiku

V rakovi je určite kus romantika. Bambus, ktorý je vhodný aj do interiéru tohto znamenia, je exotický, krásne zelený a rýchlo rastie. Podľa feng šuej navyše podporuje rodinné šťastie. Kráľ zvierat, ktorý sa rád teší pozornosti, potrebuje v rámci rastlinstva vo svojom príbytku niečo výnimočné. Pre leva je teda ideálna Amaryllis, krásne kvitnúca exotická rastlina, ktorá je ale celkom ľahko dostupná. Panny narozdiel od levov milujú veľké kvety – ak chcete niekoho narodeného v tomto znamení potešiť, kúpte mu napríklad banánovník. Ten sa hodí do interiéru, aj do zimnej záhrady.

Exotika verzus domov, sladký domov

Najlepšou voľbou pre váhy sú popínavé rastliny, pokojne aj rebričie. Jednoducho drobné rastlinky, ktoré vedia dosiahnuť úctyhodné veľkosti. Znamenie, ktoré má rado tmavšie farby a trochu mystiky, teda škorpión, určite ocení svokrine jazyky. Strelec, ako dobrodruh milujúci diaľky a exotiku, si svoje záľuby rád pritiahne aj domov. Kúpte mu teda kaktus. Kozorožec bude nadšený z tučnolistu – rastlinky, ktorá sa ľahko množí a ešte ľahšie pestuje. Vodnár, ktorý má hlavu skôr plnú nápadov, než toho, akú rastlinku a kedy zalievať, by mal mať zamiokulkas. Je nenáročný a má aj viacero druhov. A čo najcitlivejšiemu znameniu, ktoré je empatické a súcitné k druhým? Ryby potrebujú niečo, čo ich doma upokojí, preto je dobrou voľbou jazmín. Jeho krásne kvety a sladká vôňa urobia z každej miestnosti u vás doma relaxačné útočisko.