Prvé rande a vhodné témy na rozhovor. Vyhnite sa katastrofe!

Možno ste už dostali niekoľko dobre mienených rád, aké témy na prvom rande neotvárať. Obvykle sa radí, aby ste sa nebavili o politike, náboženstve či akejkoľvek rovnako citlivej téme, no vedeli ste, že v skutočnosti je to celkom naopak?

Prvé rande a vhodné témy na rozhovor. Vyhnite sa katastrofe!
(zdroj: unsplash.com)

Tabu neexistuje

V prvom rade treba rozlišovať, či ide naozaj o rande, alebo len o priateľské stretnutie s človekom, ktorého až tak dobre nepoznáte. Pri rande je totiž dobré zadefinovať si témy, ktoré sú pre vás dôležité hneď na začiatku. A ak je to napríklad práve náboženstvo, prečo by ste sa nemohli rozprávať o náboženstve? Ak totiž hneď na prvom rande prídete na to, že máte s dotyčným úplne odlišné svetonázory, ušetríte si ďalšie dve-tri stretnutia, po ktorých by to dopadlo rovnako, ako po tomto prvom.

Hovorte striebro, mlčte zlato

Trápne ticho. To je asi to najhoršie, čo môže na prvom rande nastať. Nemusíte však ani za každú cenu stále rozprávať – aj mlčanie vo dvojici môže byť niekedy príjemné. V prípade toho trápneho odmlčania sa môžete vyskúšať niektorú z nasledujúcich otázok, ktoré ticho určite pomôžu zažehnať: opýtajte sa na voľnočasové aktivity, štýl hudby, ktorý dotyčný počúva, obdobie života, na ktoré si najradšej spomína, jeho prácu, obľúbené filmy alebo seriály, šport, prípadne vysnívanú dovolenku. Aj na základe týchto čiastkových informácií si dokážete vytvoriť prvý dojem, ktorý je v tomto prípade to najdôležitejšie, čo si môžete z prvého stretnutia odniesť.

Zlé spomienky si nechajte na neskôr

Nezabúdajte však, že na prvom rande sa máte predovšetkým spoznať, nie rozhodnúť, či chcete s tým druhým stráviť zvyšok života. Neberte teda seba ani toho druhého až tak vážne, najlepšie je ostať čo najprirodzenejšia. A máme pre vás aj témy, ktoré pri tomto prvom stretnutí určite neotvárajte. Zabudnite na rozhovor o minulých partneroch. Po prvé si nie ste s dotyčným ešte tak blízki, a po druhé nechcete, aby o vás nadobudol dojem, že máte k opačnému pohlaviu negatívny vzťah, ak sa na expartnera začnete sťažovať. Rovnako sa vyhýbajte rozhovorom na tému problematickej minulosti (ak takú máte za sebou), zdravotných problémov či vašich záväzkov. A neveďte monológ, pýtajte sa a počúvajte.